logo cta

Rólunk

A Bringasuli program legfőbb célja az, hogy hozzásegítse a gyerekeket az önálló, biztonságos és magabiztos bringázás élményéhez. Képzéseink, oktatási anyagaink, iskolai programjaink, kiadványaink, szemléletformáló kampányaink mind ennek a célnak az elérését szolgálják – megszólítva nemcsak a gyerekeket, hanem bármely korosztályt.

 

Képzések

Képzéseinkkel elsősorban a pedagógusokat célozzuk, részben a mindennapos kerékpáros közlekedésre, részben a kerékpáros túrákra való felkészülésre fókuszálva.

„Élménydús képzés volt. Csak ajánlani tudom mindenkinek!”

Képzéseink alapelve a „learning by doing”, azaz az egyes gyakorlatok, feladatok kipróbálásán keresztül adjuk át a gyakorlati tudást résztvevőinknek, az elméleti tudást pedig – képzéstől függően – online vagy jelenléti formában közvetítjük.

„Teljes mértékben elégedett voltam a gyakorlati résszel. Nagyon sok olyan játékos feladatot ismertem meg, amit magam is alkalmazni fogok munkám során.”

A Bringasuli 30 órás akkreditált pedagógus-továbbképzési program a mindennapi kerékpáros közlekedéshez szükséges elméleti és gyakorlati alapismeretek átadását célozza. A blended típusú (20 órás online és 10 órás jelenléti) képzést elsősorban azoknak ajánljuk, akik pedagógusként fontosnak tartják az alapvető kerékpáros közlekedési ismeretek átadását, akár tanórai, akár egyéb keretek között.

Részletek: https://bringasuli.hu/hu/kurzusok/9

„Jól hasznosítható, egymásra épülő, tovább fejleszthető gyakorlatanyaggal ismertettek meg bennünket.”

A Bringásvándor képzés (kerékpáros vándortábor-vezető akkreditált pedagógus-továbbképzési program) a Vándortábor programhoz kapcsolódik, a kerékpáros vándortáborok vezetésére készíti fel a résztvevőket. Túratervezési és túravezetési alapismeretek mellett hangsúlyos a gyakorlati elem is a képzésben: a kétnapos gyakorlaton két túra során adjuk át a legfontosabb ismereteket.

Részletek: https://bringasuli.hu/hu/kurzusok/10

„Zseniális, hogy csak néhány "bójával" és egy kicsi területtel mennyi gyakorlat, rutin adható a gyerekeknek iskolaudvaron belül.”

A BringaAkadémia 30 órás akkreditált pedagógus-továbbképzési program a mindennapi kerékpáros közlekedéshez szükséges elméleti és gyakorlati alapismeretek átadását célozza. A teljes egészében jelenléti típusú (háromnapos) képzést elsősorban azoknak ajánljuk, akik pedagógusként fontosnak tartják az alapvető kerékpáros közlekedési ismeretek átadását, akár tanórai, akár egyéb keretek között.

Részletek: https://bringasuli.hu/hu/kurzusok/11

 

Tananyagfejlesztés

Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek megfelelő forrásokat használva tudjanak felkészülni az önálló, biztonságos és magabiztos kerékpáros közlekedésre. A professzionális szakmai háttér mellett legalább ennyire fontos, hogy az életkoruknak megfelelő nyelvezettel, képekkel, grafikákkal és videókkal találkozzanak kiadványainkban. 2016 óta számos oktatási anyag fejlesztésében vettünk részt, mindannyiszor vezető szerepet vállalva a munkában:

  • 2017-ben jelent meg a BringaAkadémia munkafüzet és oktatói kézikönyv
  • 2019-ben jelent meg a Közlekedő kisokos munkafüzet és tanári kézikönyv
  • 2021-2022-ben hoztuk létre a Bringasuli honlapot, ahol a gyerekeknek szóló interaktív videók és munkafüzet mellett egy pedagógusoknak szóló e-learning tananyagot is létrehoztunk (Bringasuli képzés)
  • 2023-ban az Oktatási Hivatal megbízásából a közösségi nevelés (osztályfőnöki) tanóra kerettantervéhez kapcsolódóan alkottuk meg a Közlekedési ismeretek 5-6. és 7-8. évfolyamon okostankönyveket, illetve a kapcsolódó pedagógus-továbbképzési programot

 

Kiadványok

A BringaAkadémia munkafüzetet és a kapcsolódó oktatói kézikönyvet 2016-2018 között futó Erasmus+ projektünk keretében hoztuk létre. A projekt célja kifejezetten a két oktatási anyag létrehozása volt annak érdekében, hogy az érdeklődő pedagógusok és diákok számára elérhetőek legyenek olyan kiadványok, amelyek az önálló és biztonságos kerékpáros közlekedéshez szükséges ismereteket ölelik fel. 

A Közlekedő kisokos munkafüzet és kapcsolódó tanári kézikönyv a BringaAkadémia kiadványok átszerkesztett, gyalogos közlekedési ismeretekkel kiegészített változata. A Közlekedő kisokos számos szakmai szervezet (Közlekedéstudományi Intézet, Országos Rendőr-főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottsága, Magyar Kerékpárosklub stb.) együttműködésében, Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős kormánybiztos támogatásával jött létre, és 2019-2022 között összesen 500 000 példányban nyomtatták ki és juttatták el a hazai általános iskolákba.

2010 óta számos egyéb kiadványt készítettünk, amelyek általában valamilyen települési kerékpáros szemléletformáló program részeként születtek meg. A gyerekeknek szóló kiadványok mellett számos a teljes lakosságot célzó szórólap, tematikus kiadvány készült az elmúlt másfél évtizedben a megrendelők igényei szerint.

 

Nemzetközi projektek

Kerékpáros oktatási programunkat a kezdetektől igyekszünk folyamatosan fejleszteni, az újabb és újabb igényekre reagálva, illetve saját elképzeléseinket megvalósítva. 2016 óta számos nemzetközi együttműködésben vettünk részt az Erasmus+ program keretei között, amelyek mind hozzájárultak a tapasztalatszerzéshez és a kapcsolatépítéshez nemzetközi környezetben amellett, hogy a projektek minden alkalommal konkrét fejlesztéseket céloztak.

  • A Safe4Cycle projekt keretében dolgoztuk ki a BringaAkadémia munkafüzetet holland, osztrák és romániai partnereinkkel.
  • A Safe4Cycle2 projekt keretében szlovén, angol és romániai partnerekkel együttműködve oktatási anyagainkat digitális platformra helyeztük, interaktív videókat és interaktív munkafüzetet fejlesztettünk a gyerekeknek, míg a pedagógusokat célozva létrehoztunk egy részben online továbbképzést, ezzel komplex segítséget nyújtva számukra.
  • A Safer Routes projektben macedón partnerünket segítettük elsősorban vidéki iskolákra fókuszáló oktatási anyag létrehozásában.
  • Az Art of Cycling projektben macedón partnerünkkel elsősorban kezdő bringások számára hasznos útmutatókat és videókat készítettünk.

 

Rendezvények

Bringasuli ügyességi pályánk, BringaPárbaj programunk, a KRESZ-totó sátor vagy a látványos bringás bemutatók mind megállják a helyüket akár egy nagyobb program részeként, akár komplett kerékpáros programként is.

A Bringasuli ügyességi pálya inkább a kisebbeket (8-14 éves korosztály) célozza, a BringaPárbaj a felnőtteknek is kihívás amellett, hogy jó szórakozás, míg a bringás bemutatókat mindenki szájtátva nézni, bármilyen rendezvényen is lépjenek fel a srácok.

A látványos megjelenést biztosítják a molinók, strandzászlók, egységes ruházat stb., amelynek minden eleme az adott rendezvényhez (rendezvénysorozathoz) igazítható.